7939v.com

Ferenc Névnap 2021

Debreceni Agrártudományi Egyetem / Kozma András (1937-2019) | Debreceni Egyetem

Szerző: | Közzétéve: 2022. 03. 31. 11:06 | Frissítve: 2022. 11:07 Debrecen - A virgonc kisbárányok jókedvűen és sok játékkal töltik idejüket a szüleikkel és kameruni törpekecskékkel közös társaskifutóban. A tavasz megújulást hozott a debreceni állatkert állatsimogatójába is, ahol a napokban két egészséges utóddal, egy kossal és egy jerkével gyarapodott a cigája bárányok csapata. A virgonc kisbárányok jókedvűen és sok játékkal töltik idejüket a szüleikkel és kameruni törpekecskékkel közös társaskifutóban, ahol a látogatók születésük óta testközelből találkozhatnak velük. Jellegzetes, homokszínű bundájuk nagyjából egyéves korukra világosodik ki. A debreceni állatkert kiemelt feladatának tekinti az őshonos, illetve hazánkban nagy múltú állatfajok és fajták génállományának megőrzését, ezért is tartja 2016 óta a Debreceni Egyetem Agrártudományi Központjának törzsállományából származó cigája juhokat. A kisázsiai származású cigája a XVIII. század végén került hazánkba, és igen gyorsan el is terjedt, mivel hegyvidéki eredete ellenére jól alkalmazkodott az alföldi tartáshoz, illetve húsa és teje mellett a helyi juhfajtáknál finomabb gyapja is jól hasznosítható.

  1. Városi derbik következnek | DEBRECENI EGYETEM
  2. Végzett hallgatóink | Debreceni Egyetem
  3. Debreceni Lovasakadémia - Bemutatkozás
  4. Debreceni Egyetem Agrártudományi Centrum

Városi derbik következnek | DEBRECENI EGYETEM

Életének 83. évében, 2019. október 6-án örökre eltávozott közülünk Kozma András professzor, a Debreceni Agrártudományi Egyetem volt rektora, a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Számviteli és Pénzügyi Intézetének professzor emeritusa. Kozma András 1937. január 17-én született Kenézlőn. Okleveles mezőgazdasági mérnökként 1960-ban végzett a Debreceni Mezőgazdasági Akadémián, melyet követően a Nyírségi Mezőgazdasági Kísérleti Intézet Kisvárdai Osztályán tudományos segédmunkatársként dolgozott. 1963-tól a Debreceni Agrártudományi Egyetem Vállalatgazdasági Tanszékén kezdte oktatói és tudományos munkáját. 1968-ban a Gödöllői Agrártudományi Egyetemen egyetemi doktori, majd 1976-ban a Magyar Tudományos Akadémián kandidátusi fokozatot szerzett. Hosszú és tartalmas szakmai pályafutása során egyetemi vezetői tisztségeket is ellátott. 1980-86 között a Mezőgazdaságtudományi Kar dékán-helyettese, majd 1986-89 között dékánja volt. Egy igen nehéz időszakban, a rendszerváltás idején 1989 és 1992 között a Debreceni Agrártudományi Egyetem rektori teendőit látta el.

A teljes integrációban már csak három intézmény szerepelt, amelyek időközben egy főhatósághoz kerültek. Ez is jelzi a tartalmi együttműködést gátló formai kötődéseket. …. Nagyon fontosnak tartottam, hogy egymás értékeit, szellemi és tárgyi erőforrásait, eredményeit megismerjük, elismerjük. Ma is úgy érzem, hogy tettem, amit tennem kellett, tettem, amit lehetett, ma sem csinálnám másképp. " 2000-ben a ma Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karként működő szervezeti egység előkészítési fázisában az Agrárgazdasági és Vidékfejlesztési Intézet igazgatói posztját is betöltötte. 1994-től 2002-ig alapítóként irányította a debreceni Számviteli és Pénzügyi Tanszék munkáját. Szakmai pályafutása során számos sikert ért el, országos elismertségre tett szert. Széleskörűen használt, a számvitel megértését segítő vizuális oktatás-módszertani tananyagot készített és több tankönyv megírásában vett részt. A rendszerváltást követő, alapvető szabályokat érintő új számviteli szabályozás idején, rektori feladatai mellett több ezer szakember átképzésében vett részt vezető oktatóként és szervezőként.

Végzett hallgatóink | Debreceni Egyetem

Időközben a Debreceni Agrártudományi Egyetem megkezdte a ménesgazda képzést és együttműködési megállapodást kötött a Semmelweis Egyetemmel a "Lovaskultúra" szakirányú továbbképzésbe való bekapcsolódásra. A Debreceni Lovasakadémia Nonprofit Kft. célja az igényes szakmai munka folytatása, s ennek érdekében a közelmúltban jelentős fejlesztések történtek. Az egyetem vezetése és az ágazat vezetőinek (Dr. Szilvássy Zoltán rektor, Dr. Jávor András oktatási rektorhelyettes, Dr. Bács Zoltán kancellár, Dr. Komlósi István, Dr. Mihók Sándor professzor, Wachter István kancellári megbízott) felelős gondolkodása, támogatása minőségi változást eredményeztek a lovaglás és lótartás feltételeiben. A Lovasakadémia feltételeiben, szellemiségében és a lovasközösséget tekintve egyaránt az egyetemi képzés, a versenysport és hobbilovasok méltó központja.

Tudományos közleményeinek száma meghaladja a 100-at. Szakmai közéleti tevékenysége során számos szakmai szervezet tagjaként találkozhatunk nevével, valamint tudományos folyóiratok szerkesztői munkáiban is részt vett. Munkáját az egyetem, valamint több szakmai szervezet, országos testület kitüntetésekkel ismerte el, jegyzetei, könyvei nívódíjakban részesültek, 2005-ben pedig megkapta a Magyar Köztársaság Arany Érdemkeresztje kitüntetést. Családszerető apaként felesége elvesztését követően évtizedekig fia, majd menye és unokái körében élt kiegyensúlyozott magánéletet. Életének utolsó aktív napjáig, professzor emeritusként, még 81 évesen is friss szellemiséggel vett részt a Számviteli és Pénzügyi Intézet munkájában, a rendszerszemléletű számvitel és a konszolidációs feladatok mester szintű oktatásával. Professzor úr szakmai elhivatottsága, következessége és erkölcsi tartása egyaránt példaértékű és követésre méltó mindannyiunk számára! Emlékedet és szakmai útmutatásaidat megőrizzük és továbbvisszük!

Debreceni Lovasakadémia - Bemutatkozás

A Debreceni Agrártudományi Egyetem Mezőgazdaságtudományi Kar vezetése az 1990-es évek közepén karolta fel a lovarda létrehozásának és a lovassport támogatásának ügyét. Ebben a folyamatban jelentős szerepet játszott a HAGE (Hajdúsági Agráripari Rt. ) akkori vezérigazgatója Dr. Novobáczky Iván, aki jelentős shagya arab tenyésztő és lelkes lovas, valamint passzionatus fogathajtó volt. A Lovasakadémia megalapításának lényeges előzménye, hogy itt működött az egykori FEFAG istálló, olyan kiváló lovasokat nevelve, mint a sokszoros válogatott military lovas Nagy Sándor (cödör), vagy a zseniális ugrólovas Budai János. 1997-ben megkezdődött az istállók és lovarda tervezése, amelynek vezérelve az agráregyetemi hallgatók lovastudása és lótenyésztési ismeretének fejlesztése volt, idővel a versenyzők kinevelése, illetve lovaglási lehetőség biztosítása a hobbilovasok részére. A fedeles lovarda, a 22 angol boksz, az állásos istálló megépítése a 90-es évek nagy fejlesztései voltak. A lovarda a lehető legideálisabb területen jöhetett létre, mivel a városban, mégis erdei környezeteben, az egyetemekhez közel található, ahol a környező erdő kitűnő tereplovaglásra is.

1993-tól, a kezdetektől tagja volt az új típusú Doktori Iskolának, irányításával 10 fő szerzett doktori fokozatot, akik közül ma nyolcan 3 hazai felsőoktatási intézményben látnak el oktatói és vezető feladatokat, 2 fő pedig nemzetközi vállalatok működésében vesz részt. 1995-től alapító oktatóként vett részt az akkori, integráció előtti szakaszban lévő Kossuth Lajos Tudományegyetem és a Debreceni Agrártudományi Egyetem által közösen indított közgazdászképzésében, mindig a diákok és a szakma érdekét szem előtt tartva. Iskolateremtő munkája és humán erőforrás fejlesztői tevékenysége eredményeként az ország egyik legfajsúlyosabb Számviteli és Pénzügyi Intézete működik a Debreceni Egyetemen, a 25 évvel ezelőtt 3 fővel alakuló tanszék 2019-ben közel 40 teljes és részidejű foglalkoztatottal, valamint óraadókkal látja el széles körű feladatait. Tudományos tevékenysége a mezőgazdasági termelés finanszírozása, a vezetői számvitel kialakítása témakörhöz kötődik, ehhez illesztette a doktori hallgatóinak munkáját is.

Debreceni Egyetem Agrártudományi Centrum

Szobor őrzi a Debreceni Agrártudományi Egyetem egykori rektora, Kozma András emlékét Szerző: | Közzétéve: 2020. 10. 20. 11:42 | Frissítve: 2020. 21. 09:01 Debrecen - A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Számviteli és Pénzügyi Intézetének professzor emeritusa aktív szereplője volt a Debreceni Universitas Egyesülés megalakításának is. A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Számviteli és Pénzügyi Intézetének professzor emeritusa 2019 októberében hunyt el, 83 évesen. Rá emlékeztek ma a Böszörményi úti Campuson az egybegyűltek. Kozma András hosszú és tartalmas szakmai pályafutása során egyetemi vezetői tisztségeket is ellátott. 1980-86 között a Mezőgazdaságtudományi Kar dékán-helyettese, majd 1986-89 között dékánja volt. Egy igen nehéz időszakban, a rendszerváltás idején 1989 és 1992 között a Debreceni Agrártudományi Egyetem rektori teendőit látta el. Ebben a ciklusban a rendszerváltás évében újraválasztották. 1991-ben aktív szereplője volt a későbbi intézményi integrációt előkészítő Debreceni Universitas Egyesülés megalakításának.

  • Debreceni agrártudományi egyetem teljes film
  • Mlsz ifa rendszer zone
  • Debreceni agrártudományi egyetem budapest
  • Karunk története | Debreceni Egyetem
  • Lányos játékok 7 éveseknek
  • Debreceni Egyetem Agrártudományi Centrum
  • Városi derbik következnek | DEBRECENI EGYETEM
  • Székesfehérvár programok 2021 online
Fri, 22 Jul 2022 21:04:14 +0000
anyasági-támogatás-igénylése-ügyfélkapun