7939v.com

Ferenc Névnap 2021

Miért Lopják A Katalizátort | Az Egekben A Nemesfémárak, Nagyon Lopják A Katalizátorokat – Autó-Motor

MINI Guard Blog Hírek, érdekességek az autók világából! Autókatalizátor lopások száma emelkedik! Miért lopják a katalizátor tolvajok a katalizátorokat? Az utóbbi időben, hazánkban is jelentősen megnőt az autókatalizátorok lopások száma. Egy katalizátor ellopása nem tart tovább, mint egy perc, amivel több százezer, akár milliós kárt okozva az autó tulajdonosoknak. A katalizátor lopásról készített videót itt nézneti meg. Léteznek már katalizátor felvásárló csoportok a facebook-on, ahol megjelennek a lopott katalizátorok. Az autókatalizátorokat a bennük található nemes fém tartalom miatt lopják nagy számban a katalizátor tolvajik. A katalizátorban található nemesfémek - platina (11 489 Ft/gramm), palládium (21 572 Ft/gramm), ródium (180 403 Ft/gramm) - árfolyama hatalmasat emelkedett az elmúlt években, ezek a nemes fémek jócskán meghaladjak az aramy grammonkénit felvásárlási árát. Ennek köszönhetően jelentősen nőt a lopott katalitzátorokra a kereslet a fekete piacon. Hogy jobban el tudjuk képzelni a lopott autókatalizátorok iránti kereslet növekedését: Egy személyautó katalizátora átlagosan 2-6 gramm, egy nagyobb terepjáró, SUV 6-20 gramm nemesfémet tartalmaz.

  1. A platináért lopják az autókból a katalizátort
  2. Vigyázat, az éj leple alatt lopják a katalizátorokat a parkoló autókból - Blikk
  3. MINI Guard megvédi a katalizátort a tolvajoktól! TOTAL Gurad

A platináért lopják az autókból a katalizátort

Az érdeklődő jelzi, hogy szeretné megtekinteni az autót, de úgy egyeztet, hogy csak olyan időpont jó számára, amikor a tulaj az otthonában tudja megmutatni az autót. Elkérik tehát a címet, és időpontot egyeztetnek, majd a következő éjjel megpróbálják az udvaron álló autó alól kilopni a katalizátort. Egy másik típusú elkövetésre példa az az ügy, amelyben a Kiskunfélegyházi Járási Ügyészség üzletszerűen elkövetett lopás bűntette miatt emelt vádat. A vádirat szerint a kazincbarcikai férfi két felfüggesztett börtönbüntetés próbaideje alatt, tavaly október elején megjelent egy petőfiszállási tanyán, és az ott lakó asszonynak ajánlatot tett arra, hogy az udvaron álló, forgalomból kivont személygépkocsija katalizátorát megvásárolná. A sértett az ajánlatot nem fogadta el, mert az alkatrészt egy másik autójába akarta áttenni, mivel annak kipufogója lyukas volt. Ekkor a vádlott felajánlotta, hogy a javítást majd ő elvégzi, amibe a sértett beleegyezett. Ezután a vádlott szerelést imitálva mindkét jármű katalizátorát a magával vitt elektromos vágószerszámmal levágta, majd azokat a kipufogódobbal együtt saját autójába tette, és azzal az ürüggyel távozott a tanyáról, hogy ragasztóért kell mennie.

Vigyázat, az éj leple alatt lopják a katalizátorokat a parkoló autókból - Blikk

Választások 2022 – Itt vannak a legfrissebb, 11 órás adatok Forrás: 2020. 07. 23. 16:12 Egyre több tolvaj áll rá az autók értékes és fontos kipufogó-alkatrészének, a katalizátoroknak az eltulajdonítására. A feketepiacon 80–150 ezer forint közötti összeget is kereshetnek a bűnözők a lopott alkatrészekkel. Az utóbbi két hétben a fővárosban sorozatosan tűntek el az autók aljáról a drága berendezések. Az utóbbi két hétben 14, Budapest délkeleti kerületeiben leparkolt autónak lopták el a katalizátorát. A rendőrség minden esetben nyomozást indított a 100–500 ezer forint kárral járó bűncselekmények miatt. A Magyar Nemzet információi szerint nincs összefüggés a lopások között, több tolvaj is rákapott az egyszerűnek tűnő pénzszerzésre. A rendőrség szerint a lopássorozatnak öngerjesztő hatása is lehet, a használt alkatrészek piacán megnőtt ugyanis a kereslet az eltulajdonított kipufogó-alkatrészek pótlása miatt, néhány tolvaj már ezért léphetett akcióba. Úgy tudjuk, a hazai alkatrészpiacon jelenleg a Toyota Prius katalizátorai a legnehezebben beszerezhetők, a tolvajok is ezeket az autókat keresik és fosztják meg a környezetszennyezés csökkentését szolgáló alkatrésztől, ráadásul az átlagosnál magasabb felépítése miatt könnyebben tudnak bebújni az autó alá.

Gyakorlatilag minden olyan alkatrészt kicserélnek, ami egymással kommunikatív, és így az autó be van csapva. De ez a ritkábbik eset - mondja. Forrás: Horváth Roland Amit inkább ellopnak és drágák, azok nincsenek ilyen egyedi védelemmel ellátva. ilyen például a katalizátor is. Ez nagyon drága, mivel platina van benne. Egy drágább autó kipufogó rendszere millióba is kerülhet. Ebben az esetben a tulajdonosnak kell valahogyan megvédeni az autót. A riasztók alapból nem arra lettek kitalálva, hogy alkatrészeket védjenek, hanem magát az autót - mondja a szakember. De azért a riasztó segíthet, mivel általában blokkolja a gyújtást, megnehezítik a beindítást, riaszt mondjuk egy üvegtörésre, vagy akár emelésre is. Egy autósnak nagyjából ennyi a lehetősége. Ha meg akarja védeni az alkatrészeit, akkor érdemes olyan riasztót használni, ami emelésre is jelez, valamint érdemes biztonságos helyen parkolni" – teszi hozzá a szakértő. Hova kerül az ellopott katalizátor? Egy szakértő szerint az ellopott katalizátorokat nem más autóalkatrész kereskedőknek adják el, hanem színesfém kereskedőkhöz viszik a benne lévő platina miatt.

Tegnap éjjel két kocsiból is kiszerelték az éj leple alatt a katalizátort Kecskeméten. Kecskeméten, az Irinyi utca és a Mészáros Lázár tér kereszteződésénél parkoló, Mazdából szerdára virradóra ellopták a katalizátort, amelynek értéke 430 ezer forint. Ugyanezen az éjjel Kecskeméten, a Pákozdi csata utcában egy Ford Rangerről is levágták és ellopták a katalizátort. Az okozott kár ebben az esetben 800 ezer forint. Szerda reggelre betörtek egy kiskunfélegyházi lakatlan lakásba, műszaki cikkeket valamint arany ékszereket vitt el a tolvaj 285 ezer forint értékben. Őrizetbe vettek egy 31 éves tiszakécskei férfit, aki megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy bemászott egy tanya kerítésén, és az udvarról ellopott egy egyedi gyártású Simson motorral ellátott fűnyírót 25 ezer forint értékben. Őrizetbe került egy 41 éves, és egy 48 éves lajosmizsei férfi, akik megalapozottan gyanúsíthatóak azzal, hogy tegnap reggel egy lajosmizsei területen található erdőből kivágtak 27 mázsa akácfát. Ebből 8 mázsát egy lajosmizsei tanyára szállítottak, majd ismét megrakták a gépkocsit.

Már nem csak az utcán álló autók vannak veszélyben, az udvarokra is megpróbálnak bejutni! Beszámoltunk már róla, hogy reneszánszát éli a katalizátorkereskedelem, amely nemcsak a jogszerű úton működik, hanem az utóbbi években nagyon elszaporodtak a tolvajlásra szakosodott bűnbandák. Bár a gyári katalizátorok egészen jó áron eladhatóak, mégsem elsősorban ezért lopják őket, hanem mert a benne lévő kerámia a jó hatásfok érdekében olyan nemesfémekkel van bevonva, mint az arany és a platina. Bár ipari nemesfémekről és néhány milligrammnyiról van szó, mégis virágzik az "üzlet" szinte az egész világon. Arról már legutóbbi cikkünkben írtunk, hogy miként lehet védekezni az utcán hagyott autók esetében, hogy ne vághassák ki alóla a katalizátort. Azonban az utóbbi időben már trükkös módszerek is elterjedtek, amelyeket a tolvajok alkalmaznak. Olvasónk hívta fel például a figyelmünket, hogy csak óvatosan szabad régi, rosszabb állapotú autót árulni. Ugyanis az interneten többen panaszkodtak róla, és a családjukban is előfordult egy eset, amelynek során telefonon érkezik érdeklődés a hirdetésre.

MINI Guard megvédi a katalizátort a tolvajoktól! TOTAL Gurad

Most már csak egy kérdés maradt megválaszolatlanul: Hogyan lehet a katalizátorból kinyerni a drága nemesfémet? Erre a választ csak akkor tudjuk meg, ha horogra akadnak a tolvajok.

A palládium természetes formájában nagyon ritka, a fő alkalmazási területe az autóipar, rendelkezésre álló palládium 70 százaléka a katalizátorokba kerül beépítésre. A világ össztermelése nem elégíti ki az egyre növekvő igényeket, ennek következtében az ipar az újrahasznosításből próbálja fedezni szükségleteit. Ez generálja az elképesztő nemesfém árakat, ezért az autókatalizátorból kinyert nemesfém értéke igen magas. Másik tényező, a dízelüzemű autók értékesítése egy év alatt 25 százalékot csökkent, köszönhetően a dízel botránynak, nagymértékű bizalomvesztésnek és az egyre több városból való kitiltásnak is. A benzin üzemű autók katalizátoraiban a több nemesfém, köztük, palládium található. Az a tényező is a ritkább palládium árának emelkedését segíti, hogy a kedvezőbb üzemanyag fogyasztást ígérő hibridek gyártása is hagy ütemben növekszik. A dízel autók katalizátorai az égésterméket platinával semlegesítik, ami nagyságrendekkel nagyobb mennyiségben lelhető fel földön, mint a palládium, ez is a palládium drágulását idézi elő.

Van olyan ország, ahol 600 százalékkal nőtt a drága alkatrészek lopási statisztikája. Éppen a napokban fogott el a rendőrség egy újabb tolvajt Kiskunfélegyházán, aki két, tanyaudvaron álló kocsiból lopta ki a katalizátorokat. A katalizátorokat egyre gyakrabban lopják, és nem csak itthon. Van, hogy fél perc alatt vágják ki az autók kipufogó rendszerének legértékesebb részegységét. Bár a nemesfémeket tartalmazó katalizátor régóta óta értékes zsákmány, amióta egyre több a hibrid autó, még inkább népszerű lett a tolvajok körében. A hibrid hajtásokhoz tartozó katalizátor ugyanis még több nemesfémet tartalmaz, mint a hagyományos autóké. Palládiumból például 3-7 gramm van egy benzines autó katalizátorában, a méretétől, típusától függően, a dízelekben inkább a platina használatos. A katalizátor jelenleg is a legfontosabb alkatrész egy autóban a károsanyagok-kibocsátásának kezelésében, amelyek a nem tökéletes égés miatt keletkeznek. A katalizátor méhsejtszerkezetű magja jellemzően platinával, palládiummal, ródiummal van bevonva.

  • A platináért lopják az autókból a katalizátort
  • Man hidraulika szivattyú 3
  • Bank által eladó házak
  • Autó: Miért lett a katalizátorlopás ennyire népszerű? | hvg.hu
  • Macska harmadik szemhéj magyar
Fri, 22 Jul 2022 23:06:06 +0000
a-wall-street-pillangói-videa